הכנת קרוואן לנסיעה

פוסטים אחרונים:
מידע קרוואנים
17.07.2022
חופשה משפחתית בקרוואן: להיות בחוץ – להרגיש בבית
קרא מאמר
מידע קרוואנים
17.07.2022
תדריך לנסיעה בטוחה בקרוואן
קרא מאמר
מידע קרוואנים
17.07.2022
הכנת קרוואן לנסיעה
קרא מאמר
פוסטים אחרונים:
הכנת קרוואן לנסיעה
חניון קראוון חוף דור
תדריך לנסיעה בטוחה בקרוואן
חניון קראוון פארק הירדן
חניון קראוון חוף בית ינאי

הכנת קרוואן לנסיעה

הכנת הקרוואן דורשת תשומת לב, גם בטיחותית וגם בכל מה שקשור לציוד האישי שלנו.
חיבור הקרוואן לרכב
בחיבור הקרוואן לרכב יש שישה שלבים שחייבים לעבור עליהם: , גלגל איצול, ידית נעילת תפוח, שרשרת בטיחות, בלמים (ידני וכבל הבטחה) חשמל ובולם זעזועים.
דבר ראשון נביא את הרכב כך שהתפוח חיבור על הרכב מתחת לידית האיצול
גלגל האיצול (משולש החיבור מהקרוואן לרכב).
הוא גלגל שיושב על מוט הברגה ועם ידית מוריד ומרים בסיבוב את החלק הקרוב לגורר, כך אפשר להוריד את ראש האיצול (קצה משולש הגרירה של הקרוואן), תוך כדי הרמת ידית הנעילה שממוקמת מעל החיבור לתפוח ולאבטח את הקרוואן על הרכב. לאחר שביצענו שלב זה, יש להרים את הגלגל ע"י פתיחת הידית בצד האיצול והרמת מוט הגלגל עד המקסימום, כך שהוא יהיה הכי רחוק שאפשר מהדרך.
שרשרת בטיחות
מורכבת משני שרשראות המתחברות עם חיבורים מהירים (שאקלים) לשני צדי התפוח של הרכב הגורר. שרשראות אילו מהוות חיבור משני את במקרה של ניתוק מתפוח הרכב תוך כדי נסיעה.
בלם הבטחה
מתחת לאיצול מחובר כבל פלדה המחובר לבלמים של הקרוואן אותו צריך לחבר לרכב הגורר. במקרה של ניתוק הקרוואן מהרכב תוך כדי נסיעה הוא ננעל ועוצר את הקרוואן.
בלם יד
על האיצול יש בלם יד שמרימים בזמן שהקרוואן בחניה לפני נסיעה יש לשחררו ע"י הורדת הידית מקביל לכביש.
בולם זעזועים
מעל ידית נעילת התפוח ממוקם בולם זעזועי הגרירה הוא מייצב ומאבטח את ידית נעילת התפוח. את הידית הזאת מורידים על ידית נעילת התפוח כך שהוא מקביל לדרך.

לאחר שעברנו את כל השלבים נעבור על כל החיבור בעיין שהכל מחובר קשורה ואז מומלץ לעשות סיבוב אחרון בקרוואן, הציוד האישי צריך להיות סגור ונעול בתוך מקומות האפסון השונים בתוך ומחוץ לקרוואן, ולכן יש לבדוק את כל הדלתות בקרוואן כולל את דלת המקרר והארונות חלונות ופתחי אוורור בגג, פתחים אילו עלולים להיעקר במצב פתוח תוך כדי נסיעה. כמו כן סיבוב חיצוני סביב הקרוואן לוודא שכל החלונות, הפתחים החיצוניים וחשוב מאוד את ארבע הרגליים, המייצבות את הקרוואן בזמן חניה, כולם סגורים ומקופלים.

טיפ
אחרי שהכל מוכן נעשה נסיעת ניסוי 2 מטר קדימה ו-1 אחורה.
כך נוודא שהקרוואן מחובר כראוי.

זהו, נשאר לי לאחל לכם מצוות "ברוגע אצל נוגה" נסיעה טובה ובטוחה, חופש נעים ועם יש שאלות נוספות אל תשכחו לדבר איתנו ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר שאנחנו יכולים ומכירים.

גם מעניין לקרוא

ברוגע אצל נוגה השכרת קרוואנים נותנים דגש על מידע. כל מה שתרצו לדעת נשמח לעזור.כאן תוכלו למצוא את הדגמים של הקרוואנים שלנו ועוד מיידע שימושי שנעדכן כל הזמן
חופשה משפחתית בקרוואן: להיות בחוץ – להרגיש בבית
החלטתם לצאת לחופשה משפחתית, לא משהו מסובך, שלשה-ארבעה ימים בצימר עם עוד משפחה של חברים. "לילדים תהייה חברה", חשבתם לעצמכם, "הם כבר ידעו להעסיק את עצמם".
חניון קראוון פארק גורן
פארק גורן משתרע בלב החורש של הגליל המערבי ומעל לערוץ נחל כזיב. קק"ל הקימה אותו ב-1963 כפארק הראשון והגדול בישראל שכולו יער טבעי של אלון מצוי, טיפחה וטיפלה בצמחייתו, הקימה חניונים רבים ופרצה שבילי הליכה.
חניון קראוון שעל קמפינג
חניון שעל קמפינג מתאים לעד 100 איש, נגיש לנכים, כולל שירותים מונגשים לנכים ומקלחות עם מים חמים, סככת צל מרכזית עם שולחנות וכיסאות, שולחנות פיקניק- ליד כל חושה, פינות ישיבה בכל חושה, שקע חשמלי ותאורה

צור קשר